A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Německo - Diskuze

Původní dotaz

Vánoční trhy - Drážďany a Míšeň

31.10.2012 14:27:48 | Dagouš
Dagouš
Dobrý den, vyrážíme v prosinci na vánoční trhy do Drážďan a Míšně. Už jsem tam hodně dlouho nebyla a proto prosím o jakoukoli zkušenost co si nenechat ujít a kde se dá dobře a aspoň trochu v klidu najíst a napít. Předem díky Dáša
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
23.10.2017 14:35 195.113.142.***
adventní trhy Konigstein  

Všechny zdravím, pomalu ale jistě se blíží advent a rádi bychom na adventní trhy v pevnosti Konigstein. Jsou jen o víkendech a dostat se autem do parkovacího domu přímo pod pevností je nadlidský výkon. Je tu někdo, kdo jel busem z městečka Konigstein přímo k pevnosti? Předem díky Dáša

Jitka 31.12.2014 13:39
Re: Vánoční trhy - Drážďany 2014  

Výlet do Drážďan... cena na benzín + za českou dálniční známku + 4,5 EUR za parkování v centru Drážďan v Galerii Centrum + 4 x cca 2,5-3 eura za dětský/dospělácký svařák + 2 x 4 x cca 2,5-4 eura za buřt v bagetě/bagetu s lososem + 2 x 10 euro za ozdobnou svíčku, ochutnávka štoly byla zadarmo. Mraky lidí, druhý den jsme byli v Praze na Staromáku, ve srovnání s výletem do Drážďan byla Praha vylidněná.

Návštěva Moritzburgu: 14 euro rodinné vstupné a 4 x 0,5 euro za záchody, lidí minimum, nebýt pohádky Tři oříšky pro Popelku a českých vánočních ozdob, tak nevím, na co by tam v zimě lákali turisty.

Byli jsme tam 20. prosince 2014.

Tereza
31.12.2014 12:46 83.208.235.***
Re: Vánoční trhy - Drážďany a Míšeň  

Dobrý den, můžu se zeptat kolik vás stála cesta do Německa do Drážďan?

Réza 2 02.12.2014 20:45
Re: Drážďany super  

Taky jsme si Drážďany oblíbili, takže volba adventních trhů v posledních dvou letech byla jasná :-) http://www.drazdany.info/vanoce

Yanina 16.12.2013 18:09
Re: Něco nelogického v Drážďanech!!  

Co je nelogickeho na placenych WC? Neridte se zkusenosti z Cech, mimo CR je to bezne - MaC Donald, Starbucks a jine podobne retezce.... bud za poplatek nebo na zaklade kodu z uctenky. A pokuta za konani potreby na verejnem prostranstvi je take v civilizovane spolecnosti normalni. Jinak pro sporive - WC zdarma je v poslednim patre obchodniho domu Karstad nebo na Prager Strasse v podzemnim podlazi Galerie Centrum. Pravda je ta, ze zejmena od patku do nedele je v Drazdanech pretlak lidi a i kdyz jsou trhy puvabne, tak ty davy jsou odrazujici.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Růžena
15.12.2013 12:55 37.188.229.***
Něco nelogického v Drážďanech!!  

Byla jsem teď na v Drážďanech na adventních trzích a byla nespokojená a nasraná.
V uličkách se nedá ani projít, koupila jsem si svařáka a hned do mne někdo loktem drknul a polil mne.Je tam hlava na hlavě,vzbuzovalo to ve mne jen stres.Potom jsem chtěla na WC.zašla do bchodního domu do MC.Donalda, a i přesto že jsem byla host chtěli po mne 50centů(14Kč)a to všude jen tahali z lidí peníze.Já měla velkou bankovku a málem jsem se počůrala,než ji rozměnila a došla na záchod, kde navíc byla díky placení velká fronta.U nás v obchodních domech se nic neplatí ani v restauracích.Pokuď jedete do Dresden,tak raději nic nepíjte a vydržte domů.Ani za strom se nikde nedá, dají Vám pokutu.Jít na záchod je velký problém v Dresden !!!!! Růžena (e-mail:ruze.panny@seznam.cz)

• Anonym (6)
  • Anonym (4)
Jitka 11.08.2013 15:15
Re: dotaz  

Rok pomalu uplynul, loni jsme se na adventní trhy do Drážďan nedostali, tak letos to snad klapne. Nemáte někdo tip na levnější hotel v blízkosti trhů? Díky předem za odpověď.

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
Tereza
26.11.2012 08:13 85.71.16.***
dotaz  

Dobrý den, také se letos poprvé chystáme do Drážďan chceme vyrazit asi 15.12., můžete mi někdo poradit, koukala jsem na zmíněne odkazy, je to nádhera, jen když jsem tam nebyla jsem zmatená, ty námestíčka jak jsou v odkazech zmiňované jsou nějak blízko vedle sebe, že se dá všechno projít ? jen abych o něco nepřišli... díky za veškeré rady! budeme moc rádi:-) ;-)

• Anonym (2)
  • Anonym (9)
Dagouš 06.11.2012 07:02

Já bych to taky tak viděla, proč se zbytečně hnát přes hory??? Uvidíme jaké bude počasí, možná nebude po sněhu ani památky a bude vystaráno

• Anonym (2)
  • Anonym (9)
Jitka 05.11.2012 15:28

Dagouš - loni na té cestě zavalila lavina autobus. Budu muset hlavou pootočit, prý je to lepší jet na Liberec nebo na Lubawku, dnes jsem se poptala v práci.

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu